Görme Engelliler

İZMİR TİCARET ODASI İŞ MAKİNALARI ATÖLYESİ HİZMETE AÇILDI

BORNOVA MİMAR SİNAN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ALANI

İZMİR TİCARET ODASI İŞ MAKİNALARI ATÖLYESİ HİZMETE AÇILDI.

 

 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı yaptı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı da Demirtaş ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyelerine plaket verdi.

23.10.2012 tarihinde tüm giderleri İzmir Ticaret Odası tarafından karşılanarak hazırlanan ve imzalanan protokol 150,00 TL’ye mal olan atölyenin tadil edilmesi ve mimari donanım / teçhizat olarak modernize edilmesi gereği Türkiye’de ilk defa okulumuzda İZMİR TİCARET ODASI İŞ MAKİNALARI ATÖLYESİ uygulamasıyla eğitime kazandırılmıştır.

İş makineleri sektörüne nitelikli eleman yetiştirmenin önünü açacak atölyelerin açılışını İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı yaptı. Açılış törenine Okul Müdürü Dr. Süleyman Üstün, İTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Akın Kazançoğlu ve Jak Eskinazi, Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Güleç, Meclis Üyeleri Ertan Soydan, Tamer Telek ile okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, her eğitim projesinin açılışında farklı duygular hissettiğini söyledi. Demirtaş, “Ülkemizin en önemli ihtiyacı eğitim. Toplumumuz ne kadar eğitimli olursa ülkemiz o kadar ileri gidecektir. İzmir Ticaret Odası olarak eğitime son derece duyarlıyız. Her türlü imkânımızı zorlayarak eğitim konusuna eğiliyoruz. Bizim için eğitime destekle ilgili hiçbir bütçe kısıtlamamız yok. Sayıları yüzü geçen okula Atatürk büstü yaptık. Eğitimle ilgili her konuda bir proje gelirse içimiz heyecan içinde bu projeyi gerçekleştiririz” dedi.

Bugüne kadar birçok okulun yapımını üstlendiklerini, çok sayıda eğitim projesini hayata geçirdiklerini belirten Demirtaş, en büyük projelerinin ise İzmir Ekonomi Üniversitesi olduğunu söyledi. Atölyenin yeterli olmadığını dile getiren Demirtaş, “Çocuklara staj imkânı sağlamak gerekiyor. Stajlarını bizim makine sektörünün üyelerinin işyerlerinde yapsınlar. Buradan mezun olan çocuklar işe hazır olsun. İzmir’de daha eğitimli gençlerin yetişmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

                İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, makine sektörüne istihdam konusunda çağrı yaptı. Bardakçı, “Sektörle işbirliği yapmamız lazım. Sanayide kullanılan ekipmanların doğrudan atölyelerimizde yer alması gerekiyor. Buradan mezun olan çocuğun nerede çalışacağını sektörle birebir konuşalım. Hangi alanda istihdama ihtiyaç varsa bize bildirsinler” dedi.

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Ertan Soydan, daha önce üç bilgisayar alımı için hazırladıkları projenin iki defa oda yönetiminden döndüğünü belirterek, “ Biz kızdık. Sonra başkanı ziyaret ettik. O da İzmir Ticaret Odası olarak kalıcı bir eser kazandırmamızı önerdi. Biz de bu projeyi geliştirdik. Dolayısıyla bu proje başkanındır” dedi. Okul Müdürü Dr. Süleyman Üstün de desteklerinden dolayı Demirtaş’a ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.